Iskolánk alsó tagozattal , két kis létszámú csoporttal (1-3. és 2-4. osztály) működik. Pedagógiai munkánkat hárman végezzük: két osztálytanító és egy napközis nevelő.
Programunk illeszkedik az acsai iskola Pedagógiai Programjához, helyi sajátosságokkal kiegészítve.
Intézményegységünkben szlovák nemzetiségi nyelvoktatás folyik. Idegen nyelvként angol nyelvet oktatunk 1. osztálytól kezdve.
Fontosnak tartjuk a helyi hagyományok továbbadását valamint a természet védelmére, szeretetére való nevelést. Környezettudatos nevelés céljából idén pályázatot nyertünk Iskola kert beindítására.
Kis létszámunk lévén családias hangulatban telnek napjaink, éppen ezért több idő és figyelem jut egy gyermekre,ami a tanulmányi munka színvonalát jelentősen emeli.

Intézményegységünkben evangélikus hittan oktatás folyik.

A napköziben minden szabad percet kreatív alkotómunkával és a szabadban rengeteg mozgással próbálunk eltölteni. Szívesen játszanak a gyerekek különböző sportjátékokat és emellett kézügyességüket nemcsak a mozgásos játékokban kamatoztathatják, nagyon szeretnek színezni, rajzolni és kézműves tevékenységeket végezni.

Nevelési-oktatási céljaink:

• Az általános illemszabályok megismertetése, betartása (köszönési formák, udvariassági szabályok)
  • Konfliktuskezelés
  • Önállóságra nevelés
  • Kompetencia alapú oktatás megvalósítása (anyanyelvi kompetencia fejlesztése)
  • Szövegértés fejlesztése
  • Természeti és társadalmi környezetünk megismertetése és megszerettetése
  • A tanulók kudarctűrő képességének fejlesztése

Ma 2017. június 25., vasárnap, Vilmos napja van. Holnap János és Pál napja lesz.