Iskolánk alsó tagozattal, két kis létszámú csoporttal (1-3. és 2-4. osztály) működik. Pedagógiai munkánkat hárman végezzük: két osztálytanító és egy napközis nevelő.
Programunk illeszkedik az acsai iskola Pedagógiai Programjához, helyi sajátosságokkal kiegészítve.
Intézményegységünkben szlovák nemzetiségi nyelvoktatás folyik. Idegen nyelvként angol nyelvet oktatunk 4. osztályban.

Fontosnak tartjuk a helyi hagyományok továbbadását valamint a természet védelmére, szeretetére való nevelést.

Kis létszámunk lévén családias hangulatban telnek napjaink, éppen ezért több idő és figyelem jut egy gyermekre,ami a tanulmányi munka színvonalát jelentősen emeli.

Intézményegységünkben evangélikus hittan oktatás folyik.

A napköziben minden szabad percet kreatív alkotómunkával és a szabadban rengeteg mozgással próbálunk eltölteni. Szívesen játszanak a gyerekek különböző sportjátékokat és emellett kézügyességüket nemcsak a mozgásos játékokban kamatoztathatják, nagyon szeretnek színezni, rajzolni és kézműves tevékenységeket végezni.

Nevelési-oktatási céljaink:

• Az általános illemszabályok megismertetése, betartása (köszönési formák, udvariassági szabályok)
  • Konfliktuskezelés
  • Önállóságra nevelés
  • Kompetencia alapú oktatás megvalósítása (anyanyelvi kompetencia fejlesztése)
  • Szövegértés fejlesztése
  • Természeti és társadalmi környezetünk megismertetése és megszerettetése
  • A tanulók kudarctűrő képességének fejlesztése

Ma 2017. október 18., szerda, Lukács napja van. Holnap Nándor napja lesz.