Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

Helyesíró-szépíró verseny Helyesíró-szépíró verseny
Helyesíró-szépíró verseny Helyesíró-szépíró verseny

Ezen a versenyen közel 50 gyermek /Acsa, Csővár, Galgaguta, Galgagyörk, Püspökhatvan/próbált megbirkózni a helyesírás nehézségeivel. Közben a külalakra is figyelniük kellett. A helyezettek szinte tökéletes megoldásokkal szolgáltak.

Helyezések

Helyesírás

1. osztály

 1. Kereskényi Panni Acsa
 2. Bándi Levente Galgaguta
 3. Hornyák Blanka Acsa

2. osztály:

 1. Boglári Alexandra Acsa
 2. Kukaj Csenge Csővár
 3. Pósa Lili Acsa

3. osztály:

 1. Malovecz Csongor Csővár
 2. Oláh János Renátó Galgagyörk
 3. Czeba Dániel Acsa

4. osztály:

 1. Boglári Gergely Acsa
 2. Kukaj Emőke Csővár
 3. Kocsis Fanni Csővár

Szépírás

1. osztály:

 1. Bándi Levente Galgaguta
 2. Kukaj Csanád Csővár
 3. Zemen Csenge Acsa

2. osztály:

 1. Kukaj Csenge Csővár
 2. Boglári Alexandra Acsa
 3. Fábián Réka Acsa

3. osztály:

 1. Zsigri Zsanett Galgaguta
 2. Malovecz Csongor Csővár
 3. Artner Titanilla Vanda Acsa

4. osztály:

 1. Blaskó Anna Püspökhatvan
 2. Blaskó Gellért Galgaguta
 3. Kocsis Fanni Csővár

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164