Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

Ismét anyanyelvi játékok!

Az idei Petőfi-napok versenysorozatunk kezdő napján hat iskola /Acsa, Csővár, Galgagyörk,Penc, Püspökhatvan és Rád/32 csapata mérte össze tudását. Betű- és képrejtvények, keresztrejtvények, szólások, közmondások, nyelvújítási szavak szerepeltek a feladatok között. Ezeket igyekeztünk úgy összeállítani, hogy kicsinek és nagynak kihívást és sikerélményt egyaránt jelentsen.

Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!

Anyanyelvi játékok Anyanyelvi játékok

Eredmények:

4.-5.-6. osztályos korcsoport:

I. Általános Iskola Csővár

 • Kocsis Fanni
 • Kukaj Emőke
 • Malovecz Csongor
Anyanyelvi játékok

 

II. Petőfi Sándor Általános Iskola Acsa

 • Cziczka Laura
 • Kosuth Diána
 • Sárkövi Stefánia

III. II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rád

 • Horhi Márta
 • Szabó Dávid
 • Sztebel Judit
Anyanyelvi játékok

 

7.-8. osztályosok

I. Petőfi Sándor Általános Iskola Acsa

 • Juhász gergő
 • Koren Bence
 • Molnár Dániel
Anyanyelvi játékok

 

II. Általános Iskola Penc

 • Borbély Bernárd
 • Englóner Alexandra
 • Lantai Levente

III. Általános Iskola Püspökhatvan

 • Blaskó Helga
 • Dittrich Dorina
 • Pleva Brigitta
Anyanyelvi játékok

 

Gratulálunk!

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164