Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

E hét keretében körzeti meseíró- és versíróversenyt is hirdettünk. Sajnálattal tapasztaltuk, hogy az előző évekhez képest igen kevés pályamunka érkezett. Reméljük a jövőben ismét lesz kedvük a gyerekeknek irodalmi alkotásokat készíteni.

Acsa - Iskola - Vers- és meseíró verseny - 2012Versíróverseny helyezettjei:

1. Kővágó Kevin 4. osztály

1. Koren Bence 7. osztály

2. Ondos László 7.osztály

Meseíróverseny eredménye:

1. Boglári Gergely 3. osztály

2. Dittrich Rebeka 3. osztály (Püspökhatvan)

3. Kocsis Fanni 3. osztály (Csővár)

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164