Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

Nagy öröm volt számunkra, hogy évről évre egyre több gyermeket tudunk megszólítani ezzel a játékos versennyel. Idén 34 csapat 102 versenyzője mérte össze tudását szólánc-készítésben, eszperente nyelvben, szinonima-keresésben, betűkirakóban. Tanár és diák együtt gondolkodott egy-egy jó megoldáson.

Eredményt két korcsoportban hirdettünk:

4.-5.-6. osztályosok:

I. helyezett:

 • Kővágó Kira 
 • Szépvölgyi Vanessza 
 • Zámbó Zenina /Acsa/ 

II. helyezett:

 • Ardelean Mária 
 • Pupos Zsolt 
 • Oláh Anita /Acsa/

III. helyezett:

 • Juhász Dalma 
 • Turai Krisztina 
 • Madarász Éva /Galgagyörk/ 
 Acsa - Iskola - Petfőfi hét - nyelvi játék - 4-5-6

7.-8. osztályosok:

I. helyezett:

 • Kerti Regina
 • Plesz Szonja
 • Matejcsok Fanni /Galgagyörk/

II. helyezett:

 • Hazafi Dániel
 • Hugyecz Márton
 • Ondos László /Acsa/

III. helyezett:

 • Szeverényi Sára
 • Varga Lívia
 • Makó Olivér /Acsa/
 Acsa - Iskola - Petfőfi hét - nyelvi játék - 7-8

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164