Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

Március 13-án, pénteken a Petőfi hét zárásaként 70 gyermek vett részt a szavalóversenyen. Hét korcsoportban díjaztuk a tanulókat. A legkisebbek is részt vettek a versenyben, két településről összesen 11 óvodás szavalt. Szebbnél szebb verseket hallhatott a zsűri.

1. osztály
I. Gyöngyösi Áron (Acsa)
II. Kata Zsombor (Penc)
III. Szuhánszki Szabolcs (Galgagyörk)
III. Katona Zénó (Galgagyörk)

2. osztály
I. Alföldi Bence (Penc)
II. Bartos Tirza Sára (Galgaguta)
II. V. Szabó Boróka (Rád)
III. Farkas Hanna (Rád)

3. osztály:
I. Petrik Rajmund (Acsa)
II. Hornyák Gábor (Acsa)
III. Strihovanecz Zorka (Galgagyörk)
III. Jenei Kristóf (Penc)

4. osztály:
I. Boglári Alexandra (Acsa)
II. Megyeri Enikő (Rád)
III. Czeba Rebeka (Acsa)
III. Botos Pálma (Galgagyörk)

5.-6. osztály:
I. Horhi Márta (Rád)
II. Szőcs Nóra (Rád)
III. Sztebel Judit (Rád)

7.-8. osztály:
I. Kosuth Diána (Acsa)
II. Mladek Dorottya (Penc)
III. Varga Márton (Rád)

Az elkészült képek megtekinthetők itt.

 

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164