Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

A Petőfi-hét keretében Népdaléneklő versenyt is tartottunk az alsó tagozatosoknak. Csővárról, Galgagyörkről, Pencről, Rádról, Galgagutáról és Acsáról neveztek a tanulók. Öröm volt hallgatni a gyönyörűen begyakorolt, színvonalas produkciókat.

Eredmények:

1. osztály
I. Csáki Gergely (Galgaguta)
II. Horváth Adél (Galgaguta)
III. Sándor Emma (Galgagyörk)
III. Molnár Hanna (Acsa)

2. osztály
I. Blaskó Johanna (Galgaguta)
II. Horváth Veronika (Galgaguta)
II. Radics Ramóna (Galgaguta)
III. Simon Eszter (Püspökhatvan)

3. osztály
I. Szénási Barnabás (Püspökhatvan)
II. Petrik Rajmund (Acsa)
III. Kukaj Csanád (Csővár)

4. osztály
I. Dobó Emese (Rád)
II. Kukaj Csenge (Csővár)
III. Boglári Alexandra (Acsa)

Az elkészült képek megtekinthetők itt.

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164