Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

Idén már másodszor rendeztük meg az angol nyelvi versenyünket. 5 iskola (Galgagyörk, Penc, Püspökhatvan, Rád, Acsa) 60 tanulója versengett háromfős csapatokban. A játékos feladatok próbára tették a diákokat. Még egy-egy Petőfi vers fordításával is meg kellett küzdeniük. Reméljük jó motiváció volt ez az idegen nyelv és az anyanyelv megismeréséhez, pontosabb használatához. Az ajándék könyveket és füzeteket az Oxford Kiadó és az MM Publications nagylelkű támogatásának köszönhetjük.

Eredmények

5.-6. osztály
1. helyezett:
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rád
- Fazekas Dávid
- Szabó Dávid
- Szőcs Nóra
2. helyezett:
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rád
- Horhi Márta Dóra
- Sztebel Judit
- Veres Tamás
3. helyezett:
Bene József Általános Iskola Püspökhatvan
- Dian Benedek
- Dittrich Rebeka
- Pintér Lili

7.-8. osztály
1. helyezett:
Gárdonyi Géza Általános Iskola Galgagyörk
- Boros Eszter
- Gyürky Viktória
- Gimesi Bettina
2. helyezett:
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rád
- Benyó Tamara
- Lieszkovszki Anikó
- Varga Márton
3. helyezett:
Cserhátligeti Általános Iskola Penc
- Geszti Kristóf
- Kucsera Patrícia
- Marosvölgyi Levente

 

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164