Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

Idén 4 iskola (Galgagyörk, Penc, Rád, Acsa) 72 tanulója versengett az anyanyelvi játékok vetélkedőn. Kicsik és nagyok együtt gondolkodtak a különböző feladatokon, együtt örültek annak, ha sikerült megtalálni a helyes megoldást. A közös munkának mindig megvan az eredménye. Ezt bizonyítja a szoros eredmény is.

4.-5.-6. osztály

1. helyezett:
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rád
- Kovács Emese
- Sztebel Judit
- Horhi Márta Dóra
2. helyezett:
Cserhátligeti Általános Iskola Penc
- Borbély Anett
- Pintér Krisztina
- Marosvölgyi Levente
3. helyezett:
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rád
- Berecz Kíra
- Megyesi Enikő
- Hinel Domonko

7.-8. osztály

1. helyezett:
Cserhátligeti Általános Iskola Penc
- Mladek Dorottya
- Kucsera Patrícia
- Borbély Karen
2. helyezett:
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rád
- Herceg Kitti
- Benyó Tamara
- Müller Fredrik
3. helyezett:
Petőfi Sándor Általános Iskola Acsa
- Pósa Réka
- Hazafi Flamina
- Mráz Adelin

 

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164