Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

2015. március 9-én, a Petőfi-hét nyitónapján helyesíró-szépíró versenyt szerveztünk az alsó tagozatosok számára. Galgaguta, Galgagyörk, Csővár, Rád, Püspökhatvan és Acsa község 28 diákja mérte össze a tudását.

1. osztály

Helyesírás:
I. Pósa Orsolya (Acsa)
II. Surányi Szilárd Koppány (Acsa)
III. Horváth Adél (Galgaguta)

Szépírás:
I. Pósa Orsolya (Acsa)
II. Majdán Balázs (Galgagyörk)
III. Horváth Adél (Galgaguta)

2. osztály

Helyesírás:
I. Megyesi Luca (Rád)
II. Malovecz Sára (Csővár)
III. Lakatos Kevin (Acsa)

Szépírás:
I. Radics Ramóna (Galgaguta)
II. Kosuth Lili (Csővár)
III. Szádoczki Hanna (Csővár)

3. osztály

Helyesírás:
I. Hornyák Gábor (Acsa)
II. Strihovanecz Zorka (Galgagyörk)
III. Hornyák Blanka (Acsa)

Szépírás:
I. Hornyák Blanka (Acsa)
II. Petrik Rajmund (Acsa)
III. Antal Ádám (Püspökhatvan)

4. osztály

Helyesírás:
I. Megyesi Enikő (Rád)
II. Finta Levente (Galgaguta)
III. Boglári Alexandra (Acsa)

Szépírás:
I. Megyesi Enikő (Rád)
II. Pál Krisztián (Galgaguta)
III. Finta Levente (Galgaguta)

 

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Névnap

Ma 2018. február 22., csütörtök, Gerzson napja van. Holnap Alfréd napja lesz.

Látogatók

Ma8
Tegnap12
A héten43
A hónapban239
Összes28164