Az Acsai Petőfi Sándor Általános Iskola részvétele a Nemzeti Tehetségprogram NTP-RTP-14 pályázatán

Iskolánk 552.000Ft-ot nyert a Nemzeti Tehetségprogram NTP-RTP-14 pályázatán. A támogatásból „Integrált tehetséggondozás „ szakkört tartottunk tanulóinknak 30 órában.
A szakköri foglalkozásokon matematikai logikájukat fejlesztettük logikai játékok használatával. Sok új eszközt sikerült vásárolni ehhez. Megtanítottuk számukra a blackgammon játék szabályait, háziversenyt rendeztünk. A hátrányos helyzet csökkentését is támogatta ez a pályázat, így elmehettünk Budapestre a József Attila Színházba megnézni az Arany ember című előadást. Jártunk a Csodák Palotájában és a Váci Madách Imre Művelődési Házban is, ahol a Dzsungel könyve című darabot tekinthettük meg.

A program keretében eljött iskolánkba egy mozgó planetárium is, melynek előadásait minden tanulónk megtekinthette.

Néhány foglalkozáson foglalkoztunk az emberek tulajdonságaival is, próbáltuk megismerni magunkat önismereti tesztek és játékos feladatok segítségével. Foglalkoztunk a fény és tükör témakörrel is.

Mivel a támogatás lehetőséget nyújtott rá, ezért a kirándulások és szakkörök alkalmával a gyerekek kaptak tízórait, ebédet vagy uzsonnát is.

pályázat plakát pályázat plakát 02
pályázat plakát 03 pályázat plakát 04

Ma 2017. augusztus 18., péntek, Ilona napja van. Holnap Huba napja lesz.