Az Acsai Petőfi Sándor Általános Iskola részvétele a Nemzeti Tehetségprogram NTP-RTP-14 pályázatán

Nemzeti Tehetség Program

Az "Iskolák közötti sportversenyek tehetségek kiválasztására" pályázat keretében, 2015. május 20-án megrendeztük első kölyökatlétika versenyünket a sportcsarnokban. A versenyen 4 iskola diákjai vettek részt: Acsa, Galgagyörk, Penc, Püspökhatvan. A négy iskolából 2-2 fő részvételével létrehoztunk egy vegyes csapatot is, így 5 csapat versenyzett 5 versenyszámban.

1. Penc
2. Püspökhatva
3. Acsa
4. Vegyes
4. Galgagyörk

2015 május 21-én megrendeztük a 2. iskolák közötti asztalitenisz bajnokságunkat 4 iskola részvételével: Acsa, Galgagyörk, Penc, Püspökhatvan. 5.-8. osztályos fiúk és lányok mérkőztek meg egymással.

III. korcsoport

fiú
1. Boglári Gergő Acsa
2. Tóth Ádám Püspökhatvan
3. Farkas Erik Acsa

lány
1. Maruszki Vivien Püspökhatvan
2. Zámbó Rebeka Acsa
3. Sintár Sára Penc

IV. korcsoport

fiú
1. Pupos Adrián Acsa
2. Farkas Adrián Acsa
3. Hegyvári Henrik Acsa

lány
1. Sárkövi Stefánia Acsa
2. Berinszki Dorina Püspökhatvan
3. Dernovics Dóra Püspökhatvan

2015. május 26-án kézilabda bajnokság zajlott a sportcsarnokban. A bajnokságon 4 iskola leányai vettek részt: Acsa, Galgagyörk, Penc, Püspökhatvan.

1. Acsa
2. Penc
3. Galgagyörk
4. Püspökhatvan

pályázat plakát 03 pályázat plakát 04

Iskolánk 552.000Ft-ot nyert a Nemzeti Tehetségprogram NTP-RTP-14 pályázatán. A támogatásból „Integrált tehetséggondozás „ szakkört tartottunk tanulóinknak 30 órában.
A szakköri foglalkozásokon matematikai logikájukat fejlesztettük logikai játékok használatával. Sok új eszközt sikerült vásárolni ehhez. Megtanítottuk számukra a blackgammon játék szabályait, háziversenyt rendeztünk. A hátrányos helyzet csökkentését is támogatta ez a pályázat, így elmehettünk Budapestre a József Attila Színházba megnézni az Arany ember című előadást. Jártunk a Csodák Palotájában és a Váci Madách Imre Művelődési Házban is, ahol a Dzsungel könyve című darabot tekinthettük meg.

A program keretében eljött iskolánkba egy mozgó planetárium is, melynek előadásait minden tanulónk megtekinthette.

Néhány foglalkozáson foglalkoztunk az emberek tulajdonságaival is, próbáltuk megismerni magunkat önismereti tesztek és játékos feladatok segítségével. Foglalkoztunk a fény és tükör témakörrel is.

Mivel a támogatás lehetőséget nyújtott rá, ezért a kirándulások és szakkörök alkalmával a gyerekek kaptak tízórait, ebédet vagy uzsonnát is.

pályázat plakát 03 pályázat plakát 04

A Nemzeti Tehetség Programban iskolánk pályázatot nyert: Iskolák közötti sportversenyek tehetségek kiválasztására címmel. Május hónap folyamán 3 sportverseny kerül megrendezésre:

• 2015 május 20. Kölyökatlétika verseny
  • 2015 május 21. Asztalitenisz bajnokság
  • 2015 május 26. Kézilabda bajnokság
pályázat plakát 03 pályázat plakát 04

Ma 2017. október 18., szerda, Lukács napja van. Holnap Nándor napja lesz.