Október 4-én az egész iskola pályaorientációs napot tartott. A 7. és 8. osztályosok a minden évben megrendezésre kerülő pályaválasztási kiállításra utaztak el Vácra a Sportcsarnokba. Az 1. és 2. osztályosok az Urbán gazdaságot tekintették meg, ahol az állatok gondozásán túl tojásokat is szedhettek. Az 5. osztályosok Bercelen a pékséget és a Romhányi műhelyt látogatták meg, és egy fazekasnál korongozhattak. A 4. osztályosok megismerkedtek a postás munkájával, a CIFI boltban árazhattak, a Deszk gazdaságban pedig tehéntartás hétköznapjaiban pillanthattak bele. A 3. osztályosok a lakatos műhelyben jártak, és a bolti eladók munkáját próbálhatták ki. A 6. osztályosok egy rendőr szakmai bemutatót nézhettek meg, majd a Varga ültetvényen a zöldségtermesztést tanulmányozhatták a fóliasátorban. Mindenki számára nagyon tanulságos és szórakoztató volt az egész nap. Jövőre érdemes ugyanígy folytatni.

Ma 2018. január 17., szerda, Antal és Antónia napja van. Holnap Piroska napja lesz.