Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

Április 22-én részt vettünk a Bíró György által szervezett immár hagyományos Naszály túrán. A szeles, hűvös időjárás és a várható hó elriasztotta a korábbi években több száz fős csapatot, így az idén csak körülbelül negyvenen voltunk. A túra Hajdú Sándor vezetésével az idén Agyagbánya felsőről a hegy előteréből indult. A Kő kereszt - Gombási pihenő - Ezoterikus rét - Nagybánya - kő érintésével jutottunk fel a kilátóhoz, ahol még komoly hó fogadott. A Látó hegyen szétnézve Vaditató tó felé ereszkedtünk le a hegyről. Az Attila dombon egy finom gulyást kaptunk a Hegyi Embertől, Papp Jánostól. Az Agyagbánya-felsőről vitt vissza a busz a városba. A rettenthetetlen acsai túrázók a következők voltak: Ficsúr Krisztián 7. o., Czeba Rebeka 6. o., Sneider Milán 5. o., Petrik Rajmund 5. o., Molnár Lili 4.o.

Galambosi Péter

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Gyerekszáj...

Acsa - iskola - gyerekek az iskoláról

Névnap

Ma 2018. március 21., szerda, Benedek napja van. Holnap Beáta, Izolda és Lea napja lesz.

Látogatók

Ma7
Tegnap14
A héten38
A hónapban544
Összes28871