Február 20-án, hétfőn „Iskolakóstolgató” programon vett részt hét acsai nagycsoportos óvodás. Színes programokkal vártuk őket. Az második osztályosok bábozással szórakoztatták a kicsiket. Az iskolakezdés előtt álló gyermekeknek lehetőségük volt az iskola táblagépeit kipróbálni, memóriajátékokat játszottak. A kézműves foglalkozás keretében süniket készítettek kartonból, majd vidám énekeket énekeltünk gitárkísérettel. Mindenki nagyon jól érezte magát.
Az Iskolakóstolgató programsorozat második eseménye a Petőfi-hét rajzversenye volt, március 8-án, melyen részt vettek az acsai nagycsoportos óvodások is. Szebbnél szebb rajzok készültek a tavaszról.
Március 13-án, hétfőn pedig három település óvódásai szavaltak szebbnél szebb verseket a Petőfi-hét utolsó versenyén, a szavalóversenyen.

Ma 2017. december 16., szombat, Etelka és Aletta napja van. Holnap Lázár és Olimpia napja lesz.