Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

2016. május 15-én indultunk Erdélybe a Határtalanul nyertes pályázatának köszönhetően.
Szeretettel fogadott bennünket mindenki. Szállásunk Nagyadorjánban volt. Ismerkedtünk Maros megye helységeivel. Legtöbb időt a Nyárád mente megismerésével töltöttünk. Ellátogattunk a Nyárádszeredán működő Deák Farkas Általános Iskola egyik 7. osztályába. Sok ismeretség és barátság szövődött.
Jártunk Kolozsváron, ahol sok-sok fotó és szelfi készült a nevezetes látnivalókkal.
A Tordán működő Sóbánya érdekességeket tartogatott számunkra. A mélyben óriáskerék, csónakázó tó és pingpongterem várt minket.
Jártunk az 1000 éves határnál, ahová igen kevés magyar tud eljutni. Bejártuk a Békás szorost, a Gyilkos-tó környékét.
Utaztunk egy kicsit Petőfi nyomában Héjasfalván, Fehéregyházán, Segesváron.
Tordán a Sóbányában
Korondon, Farkaslakán, Szovátán, Szejkefüfdőn szakadó esőben ismerkedtünk a látnivalókkal. Reméljük, hogy még többször is eljuthatunk Erdély gyönyörű tájaira.
Mindenkinek köszönjük a támogatást.

31. Határtalanul, kirándulás Erdélyben - 2016.05.15.

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Gyerekszáj...

Acsa - iskola - gyerekek az iskoláról

Névnap

Ma 2018. március 19., hétfő, József és Bánk napja van. Holnap Klaudia napja lesz.

Látogatók

Ma11
Tegnap14
A héten11
A hónapban517
Összes28844