Pályázat - NTP-RTP-14

Nemzeti Tehetségprogram pályázat - NTP-RTP-14

Keress a Facebook-on

Április 23-án iskolánk néhány tanulója és pedagógusa részt vett az Föld napi Naszály-túrán. Közel 300 ember látogatott fel a hegyre együtt ezen a napon. Agyagbánya felsőről indultunk a Látó hegyre, ahonnan Visegrádtól Budapestig beláthattuk az egész Dunakanyart. Onnan a kilátóhoz sétáltunk, ahol finom gulyáslevessel vártak bennünket a szervezők. Ebéd után a Násznép-barlangot tekintettük meg. Utolsó állomásként az ezoterikus réten (Attila domb) pihenve csodálhattuk meg a Dunakanyart. Élményekkel gazdagodva, kellemesen elfáradva érkeztünk haza aznap.

Naszály-túra beszámoló - 2016.04.23

Mottó

"Nem az a feladatunk, hogy a felnövekvő generációnak meggyőződéseket közvetítsünk. Hozzá kell segítenünk, hogy a saját ítélő erejét, a saját felfogóképességét használja. Tanuljon meg a saját szemével nézni a világban. (...) A mi vélekedéseink és meggyőződéseink csak a mi számunkra érvényesek. Az ifjúság elé tárjuk őket, hogy azt mondjuk: így látjuk mi a világot. Nézzétek meg most már ti is, milyennek mutatja magát nektek. Képességeket ébresszünk fel, és ne meggyőződéseket közvetítsünk. Ne a mi igazságainkban higgyen az ifjúság, hanem a mi személyiségünkben. Azt vegyék észre a felnövekvők, hogy mi keresők vagyunk, és őket is a keresők útjára kell vezetnünk."

/Rudolf Steiner/

Határtalanul

Zenesarok

Gyerekszáj...

Acsa - iskola - gyerekek az iskoláról

Névnap

Ma 2018. március 21., szerda, Benedek napja van. Holnap Beáta, Izolda és Lea napja lesz.

Látogatók

Ma7
Tegnap14
A héten38
A hónapban544
Összes28871